ماموریت، چشم انداز و وظایف

 

 بیانیه ماموریت شرکت:

شرکت دخانیات ایران با هدف تولید انواع محصولات دخانی شامل انواع سیگارت، تنباکوی معسل و سنتی برای کلیه مصرف کنندگان محصولات دخانی در بازار داخلی کشور فعالیت می‌کند. این شرکت از انواع تکنولوژی‌های قدیمی و جدید استفاده می‌کند و در نظر دارد تا با نوسازی زیرساخت خود استفاده از تکنولوژی‌های به روز را به صورت مستمر توسعه دهد.

مهمترین هدف شرکت دخانیات ایران رشد و سودآوری بلند مدت و پایدار با استفاده از تامین منابع داخلی (اعم از مواد اولیه توتونی و غیر توتونی، تنباکوی کشت داخل، قطعات و نیروی انسانی) است و باور دارد که با توجه به قدمت و تجربه  و با تکیه بر توان و تعهد نیروی انسانی و با استفاده از منابع داخلی، می‌تواند طی سه سال آینده به دومین شرکت بزرگ تولید کننده محصولات دخانی ایران باشد. 

مهمترین تمایز شرکت دخانیات ایران با رقبای خود در نیروی انسانی متعهد، متخصص و توانمند، قیمت پایین محصولات برای مصرف کننده و برندهای شناخته شده و قدیمی است. این شرکت به واسطه قدمت و برندهای شناخته شده در نظر مردم و به ویژه مصرف کنندگان محصولات دخانی، دارای شهرت و قابل اعتماد است.

شرکت دخانیات ایران همواره توجه ویژه‌ای به رفاه کارکنان داشته و در نظر دارد با تدوین طرح جامع رفاه کارکنان تحولی دیگر در این زمینه ایجاد کند.

 

 بیانیه چشم‌ انداز شرکت:

شرکت دخانیات ایران شرکتی خواهد بود که به عنوان اصلی ترین رقیب شرکت‌های بین المللی فعال در داخل کشور شناخته شده و بیشترین سهم از بازار داخلی را به خود اختصاص خواهد داد. این شرکت دارای وسیع ترین شبکه توزیع محصولات دخانی در کشور خواهد بود و با دارا بودن قوی ترین زنجیره تامین، همواره محصولات خود را با بهترین کیفیت و قیمت در دسترس مشتریان خود قرار خواهد داد. 

شرکت دخانیات ایران شرکتی خواهد بود که محصولات خود را به بازاراهای هدف در کشورهای دیگر صادر خواهد کرد و سهم قابل قبولی از بازارهای هدف را نیز تصاحب خواهد نمود.

 

وظایف و ماموریت‌های قانونی شرکت:

الف ـ تولید، توزیع، عرضه، خرید، فروش، صادرات، واردات، حمل و نقل کالاهای دخانی، مواد اولیه مربوطه، کالای ترک دخان، ماشین­آلات، لوازم، تجهیزات و قطعات یدکی مربوط به دخانیات.

ب ـ فعالیت در خصوص کاشت، داشت و برداشت مواد خام دخانی و کلیه امور بازرگانی و صنایع راجع به محصولات استحصالی.

ج ـ تأسیس و اداره کارخانجات، سرمایه­گذاری، مشارکت، پذیرش نمایندگی و سفارش در زمینه تولید، بازرگانی و زراعت کلیه محصولات و مواد دخانی.

د ـ تأسیس و اداره آزمایشگاه تخصصی و مراکز پژوهشی و ارائه خدمات فنی، تولیدی، بازرگانی، کارشناسی، مشاوره­ای، تحقیقاتی، آموزشی و انتشار کتاب و مجله مربوط به دخانیات و عضویت در سازمان­های غیر دولتی مرتبط.

ه ـ اعطای نمایندگی در داخل و خارج کشور راجع به کلیه امور مربوط به بازرگانی و تولید کالای دخانی.

و ـ سایر فعالیت­ها و اموری که مستقیماً یا به طور غیر مستقیم به موضوع شرکت مربوط باشد.